Víte, co jsou tromlované kameny a jak o ně pečovat?

Tromlované kameny jsou ve svém počátku přírodní surové kameny dovážené do ČR z různých koutů světa, zejména pak z Afriky a Jižní Ameriky.

V České republice jsou pak dále zpracovávány – obrušovány do hladkých oblázků různých tvarů a velikostí. Tomuto procesu se říká tromlováníTromlované kameny jsou nakonec ošetřeny tenoučkou vrstvou ochranného vosku. Takto jsou již připraveny najít si svého majitele, kterému budou předávat svou energii a zároveň budou originální ozdobou či talismanem.

Jakou péči potřebuje kámen?

Aby kameny mohly dobře plnit svou funkci, je potřeba se o ně starat. Péče však není nijak náročná:

1. Stačí je čas od času (cca 1-2 x měsíčně) opláchnout pod proudem studené vody,

2. nechat buď volně oschnout nebo osušit jemným hadříkem. Nikdy je nedávejte do horké nebo vařící vody ani je nevystavujte dlouhodobému působení vody – nenamáčejte v nádobách, akváriích apd.

3. Omytý a osušený kámen se může energeticky dobíjet na denním světle, ne však na přímém slunci!

Doporučujeme kámen položit za okno na stinné místo, kde se vyhnete přímému působení slunečních paprsků, které by kámen mohly poškodit.

V zimním období se kameny dobíjí přes okno z místnosti, položené na místo, kde je dostatek denního světla, nevystavujte působení mrazu ani jiných povětrnostních vlivů.

4. Mějte také na paměti, že kámen se může při nešetrném zacházení poškrábat, jinak mechanicky poškodit nebo rozbít.

Proto jej chraňte před nárazy a upadnutím na zem z výšky, také se vyvarujte pohybu kamenem po tvrdém nebo nerovném povrchu a chraňte jej před působením čistících a jiných chemických prostředků.

Pokud budete o své kameny pečovat správně, odmění se vám svou stálou krásou a energií, užívejte si tedy blahodárných účinků přírody na mysl i tělo každý den a váš život bude radostnější.